Yat Arama
Bitez Tourism
Popüler Yatlar
Bullet Acar 3 Deluxe
Bullet Blue Days Luxury
Bullet Aylin Mary Standard
Bullet Çömez Standard
Bullet Miss Angel Luxury
Bullet Caner 4 High Deluxe
Bullet Princess Karia 2 High Deluxe
Bullet Kaptan Yılmaz 3 Deluxe
Bullet Princess Karia Luxury
Bullet L'Orient Deluxe
İletişim Bilgileri:
Contact
Email: [email protected]
Tel: +90 252 363 85 28
GSM: +90 532 431 87 84
Fax: +90 252 363 85 27

www.bitezyachting.com
Ana Sayfa » Yardımcı Bilgiler
Yardımcı Bilgiler

NELER GETİRİLMELİ ?

Yolculuğa çıkacağınız teknenin büyüklüğü ve tekne üzerinde kullanmanız gereken kişisel eşyalarınızın özellikleri dikkate alınarak, büyük ve çok yer kaplayan bavullar yerine, kolay taşınabilir çantalar tercih edilmelidir.

Güvertenin üzerinde güneşlenebilmeniz için yeterli sayıda güneş yağınızı getirmeyi unutmayın. walkmanınızın ve okuyacağınız kitabınızın yanınızda hazır bulunması tam bir rahatlık için gereksinim duyacağınız eksik parçalar olabilir.

Getireceğiniz giysiler arasında tabiî ki en önemlisi mayonuz. Karada yapacağınız yürüyüşler için yanınıza bir spor ayakkabı, limanlar ve yattaki akşam saatleri için birkaç tişört, pantolon, şort vb. almanız yeterli olacaktır.

İlk ve son baharda yapılan turlarımızda akşam saatleri hava diğer aylara göre biraz daha serin olabileceğinden bir iki kazak da almak faydalı olur. Deniz havlusu, yedek mayolar, güneş gözlüğünüz, şapka, bölgenin tarihi ve yerel özellikleriyle ilgilenenler için tur güzergahınız ile ilgili kitaplar, ilaçlarınız, özel eşyalarınız vb. de unutmayın.

Teknelerin ahşap kaplı güvertelerinde ve kabinlerinde günlük ayakkabılarla dolaşmamak uyulması gereken bir kural. Eğer çıplak ayakla dolaşmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, yalnızca tekne üzerinde kullanmak üzere, yanınıza bir çift sünger tabanlı terlik almanız önerilir. Kabinlerinizde temiz yatak takımlarınızı ve banyo havlularınızı hazır bulacaksınız.

YATLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Tekneler de bulunan su depoları sınırlı olduğu için su ve elektrik kullanımına dikkat etmeliyiz, işimiz bitince kapatmalıyız.

 • Kabinlerde sigara içmek tehlikeli ve yasaktır. Bununla birlikte güvertede sigara içebilirsiniz. Denize izmarit atmamanızı da özellikle rica ediyoruz.

 • Güvertedeki tüm eşyalarınıza özellikle seyir halindeyken ve rüzgârın olduğu günlerde lütfen dikkat edin.

 • Tekne içerisinde kabuklu yemişlerin çöpünün dağılmamasına dikkat etmeliyiz.

 • Mavi tur da yemek saatleri, rotalar, durulacak koylar hava muhalefet v.b.sebeplerle kaptan tarafından değiştirilebilir, unutmamalıyız.

 • Teknelerde bulunan tuvaletlere tuvalet kâğıdı ve yabancı madde atmamalıyız.

 • Kaptana veya yakınlarınıza haber vermeden uzun süre yat tan ayrılmamalıyız ve kaptanın verdiği sürede mutlaka geri dönmeliyiz.

 • Teknede küçük yaşta çocuklara dikkat etmeliyiz. Uyarıları dinleyen, teknede yaşamın gereklerine uyum sağlayan çocuklar, mavi turun keyfini çıkartanların başında gelirler.

 • Teknenin motoru stop etmeden veya manevra tamamlanmadan denize atlamamalıyız, çok fazla açılıp yatların ve sürat teknelerinin yoluna çıkmamalıyız.

 • Ufak bot teknenin servis ve güvenlik botudur. Kaptan tarafından gerekli görülmeyen durumlar dışında müşteriler tarafından kullanılamaz.

 • Yatlarda güverte, merdivenlere dikkat etmeliyiz. Genelde nemli veya ıslak olan ayaklar kaymamıza sebep olabilir.

 • Halatlara, lomboz kenarlarına, donanım kablolarına, zemin kapılarına, uskur ve pervanelere kişisel güvenliğiniz ve yaralanmaları önlemek için dikkat ediniz.

 • Yatlarımızda her türlü içecek mevcuttur. İçtiğiniz içeceklerin listesi mürettebatınız tarafından tutulur ve tur sonu ödenir. Restaurant ve otellerdeki gibi yatlara dışarıdan içki getirilmesi yasaktır.

 • Yatı terk etmeden önce kamaralarımızı tekrar kontrol etmeliyiz.